Технології та ШІ | Побутова техніка | Chirkoff | Київ, Хорків, Одеса, Львів
top of page

Що може зробити зі світом штучний інтелект?

ІДЕЯ

Маємо пройти цю еволюцію і не померти при цьому

Штучний інтелект – допоможе людству чи знищить його? Про це сперечаються найвидатніші вчені та розробники. Винахідник Ілон Маск, фізик Стівен Гокінґ, голова корпорації «Майкрософт» Білл Гейтс застерігають від розробки штучного інтелекту, але інші вчені і відомі особистості, такі як Марк Цукерберг, програміст і засновник мережі Фейсбук, навпаки бачать користь для всього людства у застосуванні штучного інтелекту. Тим часом, відомий робот-гуманоїд Софія, створена на основі штучного інтелекту, навчається, жартує і дає інтерв’ю, в яких виражає бажання мати родину, як в людей. Ми розбираємося, як може змінити світ штучний інтелект – на краще чи навпаки?

Штучний інтелект – що це?

Це алгоритм обробки інформації, пояснює Олексій Резніченко.

«В нашому контексті він схожий на роботу головного мозку, апаратна та програмна структура теж нагадує мозок. Це математичний апарат з електронною частиною, яка може працювати з інформацією як людина», – додає він.

В ідеальному варіанті він може мислити, навчатись та синтезувати нову інформацію.

Щось вже винайшли?

Найвідомішими розробками є роботи-гуманоїди, які схожі на людей. Один з них – робот Софія.

«Батько» Софії вважає, що вже через 20 років роботи будуть жити серед людей та допомагати їм у повсякденних справах, і при цьому їх навіть складно буде відрізнити від справжніх людей.

СВІТ ЗАРАЗ

Чи застосовують штучний інтелект вже зараз?

Розробки, які використовують «ботів» у своїй роботі, вже зараховують до штучного інтелекту.

Там використовуються алгоритми, які навчаються і які можуть вести базу кількох людських обличь. Звісно, людське обличчя може змінюватися, але програма навчається і здатна розпізнати його за будь-якого освітлення, або в залежності від змін – з бородою чи вусами

АЛГОРИТМ

Є такі застосунки і програми, як чат-боти, які працюють із людиною. Вони використовуються в багатьох компаніях в Україні на перших етапах звернення клієнта.

ЗАСТОСУНКИ

bottom of page